Ren Ventures

Projektowanie

Popraw swoją efektywność energetyczną. Przełącz się na alternatywne źródła energii.

Ren Ventures dostarcza zintegrowanych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i finansowych dla rozwoju energetyki prosumenckiej, budownictwa energooszczędnego i aktywnego energetycznie, niezależnych wytwórców energii, przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego oraz spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i deweloperów.

Budownictwo 

Łączymy budownictwo z energią

Opracowujemy i realizujemy projekty obiektów, budynków oraz całych osiedli, które w sposób zintegrowany łączą różne technologie odnawialnych źródeł energii np. pompy ciepła, kolektory słoneczne, chłodziarki absorbcyjne, panele fotowoltaiczne, gruntowe magazyny energii i małe elektrownie wiatrowe. Pomagamy realizować przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej budynków połączone z ich wysoką estetyką i funkcjonalnością. Stosujemy nowatorskie rozwiązania takie jak instalacje BIPV (Building Integrated Photovoltaics) – bezpośrednio zintegrowane z powłoką budynku moduły fotowoltaiczne.

Firma

Obniż rachunki za ciepło i prąd w Twojej Firmie

Dla małych i średnich przedsiębiorstw prywatnych oraz zakładów rzemieślniczych Ren Ventures oferuje rozwiązania pozwalające obniżyć koszty ogrzewania i prądu. Produkty naszych partnerów pozwalają na wytwarzanie w skojarzeniu ciepła oraz energii elektrycznej przy jednoczesnym ograniczeniu szkodliwych substancji do atmosfery (np. CO²). Nasi Klienci zyskują niezależność energetyczną i korzystają z lokalnych zasobów paliw odnawialnych (np. biomasa drzewna). Dzięki inwestycji w poprawę efektywności energetycznej budynków podmioty gospodarcza mają szansę na dodatkowe środki pieniężne z systemu tzw. „białych certyfikatów”.

Przemysł

Prąd, ciepło i chłód dla obiektów przemysłowych.

Zajmujemy się kompleksowo projektami z zakresu kogeneracji i trigeneracji. Dzięki wdrożeniu odpowiednich technologii możliwy jest z proces zamiany energii cieplnej na chłód i jej wykorzystanie w klimatyzacji czy instalacji chłodniczych. Inwestycja w skojarzone wytwarzane ciepła, energii elektrycznej i chłodu zapewnia efektywniejsze gospodarowanie zasobami przedsiębiorstwa, redukcję emisji CO² i widoczne korzyści ekonomiczne.

Gmina

Czysta energia w Twojej szkole, przedszkolu, szpitalu czy hali sportowej.

Dzięki zastosowaniu sprawdzonych technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii w skuteczny sposób porządkujemy gospodarkę cieplną obiektów zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwa komunalne. Ren Ventures oferuje unikalne, jak na polskie warunku rynkowe, rozwiązania polegające na korzystnym ekonomicznie i ekologicznie zaopatrzeniu obiektów użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, szpitale, hale sportowe) w energię cieplną.

To My ponosimy nakłady inwestycyjne na termomodernizacje i eksploatację, a Gmina zyskuje prestiż i poprawia swój wizerunek dzięki promocji odnawialnych źródeł energii.

Inspiracje

Nowoczesne koncepcje i technologie

Odnawialne Źródła Energii to innowacyjna branża dzięki, której możliwe jest wdrażanie kreatywnych idei zintegrowanych z potrzebami ludzi. W Ren Ventures stawiamy na nowoczesne koncepcje i technologie, dzięki którym możliwa jest energetyczna niezależność.

Zobacz jak może wyglądać Twoje nowy dom i okolica