Kotłownie kontenerowe – elastyczne rozwiązanie dla ogrzewania biomasą

Kotłownie kontenerowe HDG Bavaria przystosowane są do spalania paliw rozdrobionych w postaci zrębek, pelletu, trocin jak i drewna kawałkowego.  Modułowa budowa kontenerów pozwala na zbudowanie w krótkim czasie kotłowni aż do 400 kW. Błyskawiczne projektowanie, montaż, uruchomienie oraz oszczędność miejsca w ogrzewanym obiekcie to unikatowe zalety tego systemu.

Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria
Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria

Kompaktowy system zabudowany w betonowy kontener

Kontenery HDG wykonane są z betonu i stali. Materiał ten cechuje się długą żywotnością i odpornością na warunki atmosferyczne posiadając przy tym idealne parametry ochrony przed ogniem. Standardowe wymiary kontenera wynoszą 3 m szerokości, 6 m długości i 3,06 m wysokości. Kontener może być wydłużany odcinakami o 0,5 m aż do długości 8 m. Zabezpieczony jest on przed opadami deszczu dzięki specjalnemu uszczelnieniu powierzchni dachowej. Istnieje również możliwość dostosowania kolorystyki dachu o sąsiednich obiektów.

Instalacja grzewcza i magazyn paliwa w jednym

Kontener jest dostosowany do wszystkich typów kotłów HDG. W instalacjach do 100 kW można zaplanować magazyn w tym samym kontenerze co kotłownia oszczędzając tym samym miejsce. Dla instalacji HDG powyżej 100 kW powinny być planowane dwa kontenery. Jeden przeznaczony jest na magazyn paliwa a drugi służy do montażu urządzeń grzewczych takich jak zasobnik buforowy, naczynie przeponowe, szafa sterownicza, itp. Magazyn może być ustawiony zarówno obok kotłowni jak i nad nią.

Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria
Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria

Niezależne źródło ciepła

Przy potrzebie zastosowania większej mocy grzewczej możemy instalację wyposażyć w system podawania tzw. ruchomej podłogi. Aby ułatwić pracę podczas napełniania paliwem skonstruowano przesuwny dach a podłoga jest przystosowana do najazdu przez ciągnik. System podawania jest kompletny i transportuje paliwo bezpośrednio na ruszt w kotle.

Zalety kotłowni kontenerowych HDG Bavaria

 • elastyczne rozmiary
 • modułowa budowa – możemy bezproblemowo składać kolejne segmenty aż do uzyskania pomieszczenia o wymiarach 8 x 6 m
 • szczelna konstrukcja
 • błyskawiczne projektowanie, montaż i uruchomienie
 • niewielka ilość prac budowlanych przy budowie kotłowni
 • oszczędność miejsca w ogrzewanym obiekcie
 • łatwy dostęp do czynności serwisowych
 • wszystkie komponenty od jednego dostawcy
 • krótki czas amortyzacji inwestycji
 • różne sposoby podawania paliwa do kotła – załadunek ręczny (drewno kawałkowe), pneumatycznie (pellet), podajnik ślimakowy (pellet, zrębki, brykiet, wióry)
 • różne formy napełniania i transportu paliwa

Firma HDG Bavaria to rodzinne przedsiębiorstwo, które od ponad 30 lat koncentruje się na rozwoju nowoczesnej techniki grzewczej z wykorzystaniem paliw odnawialnych.

Zainteresowany? Więcej informacji o produkcie:

+48 52 348 40 57