Kotły na biomasę od HDG Bavaria – mądre i ekologiczne ogrzewanie drewnem

Marka HDG Bavaria to najwyższej klasy kotły na biomasę. Oferowane są kotły wsadowe opalane drewnem kawałkowym oraz automatyczne – wykorzystujące zrębki, trociny, wióry, brykiety i pellet.
Produkty HDG Bavaria GmbH cechują najwyższa sprawność a także komfort obsługi. Oczywiście priorytetem są również bezpieczeństwo i trwałość.
Kotły spod znaku HDG Bavaria spełniają najwyższe wymagania, w tym także dla  klasy 5 wg normy PN EN 303-5:2021.

HDG Bavaria oferuje program produktów dostosowany do różnych wymagań i potrzeb

Oferujemy w Polsce kotły na biomasę produkowane przez HDG Bavaria GmbH, dostosowane do różnych wymagań i potrzeb. Kotły wsadowe obejmują zakres od 15 kW do 50 kW (drewno w kawałkach do 0,5 metra, zrębki, a także trociny i brykiety z trocin).
Kotłownie automatyczne  to instalacje o mocy od 25 kW aż do 800 kW. Paliwo mogą stanowić zamiennie zrębki, trociny, wióry, jak również pellet i brykiety.

Ekonomiczny i wszechstronny system grzewczy przy dużym zapotrzebowaniu na moc

Rozwiązania z oferty HDG Bavaria przeznaczone są dla gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych i leśnych oraz zakładów przetwórstwa drzewnego. Oczywiście znajdują zastosowanie do ogrzewania innych zakładów produkcyjnych, ale również budynków użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, hale sportowe, urzędy itp.). Systemy HDG Bavaria dostarczają ciepło zarówno do obiektów hotelowych jak i budynków mieszkalnych wielorodzinnych.
Nowoczesne kotły na biomasę od HDG Bavaria to ekonomiczne i zrównoważone wykorzystanie odnawialnego paliwa, co ważniejsze gwarantujące niezależność energetyczną.

RenCraft projektuje i dostarcza rozwiązania z wykorzystaniem urządzeń HDG Bavaria. Zobacz niektóre z naszych realizacji:

Optymalne dopasowanie magazynu i systemu transportu paliwa do najróżniejszych warunków

Zalety biomasowych kotłów grzewczych HDG Bavaria

  • najwyższa wydajność
  • wzorcowo niskie wartości emisji – kotły HDG Bavaria spełniają wymagania klasy 5. normy PN EN 303-5:2021.
  • technika spalania z zastosowaniem ruchomego rusztu schodkowego
  • bezpieczna eksploatacja
  • długa żywotność i wysoka jakość
  • niski poziom zużycia paliwa
  • wysoki komfort dzięki automatycznemu czyszczeniu i odpopielaniu
  • zdalny monitoring internetowy
  • różne formy magazynowania i transportu paliwa

Firma HDG Bavaria GmbH to przedsiębiorstwo rodzinne. Od ponad 40 lat firma koncentruje się na rozwoju nowoczesnej techniki grzewczej z wykorzystaniem paliw odnawialnych.