Justsen ARGUS – wysokotemperaturowe kotły na biomasę dużej mocy

Kotły Justsen ARGUS to zestandaryzowane urządzenia dużej mocy opalane suchą i wilgotną biomasą przeznaczone dla przedsiębiorstw ciepłowniczych (ciepłownie miejskie, osiedlowe) oraz obiektów o dużym zapotrzebowaniu na moc (zakłady produkcyjne). Wysoka jakość wykonana oraz gwarancja producenta potwierdzona wieloletnim doświadczeniem w produkcji to jedne z wielu zalet kotłów ARGUS.

ARGUS Flex – pellet, zrębki, słoma

ARGUS Flex to program wysokotemperaturowych kotłów wodnych dostosowany do różnych wymagań i potrzeb w zakresie mocy od 0,3 do 5,4 MW. Dostępne są 3 wersje urządzeń ze względu na rodzaj spalanego paliwa: ARGUS Flex Pure (pellet drzewny, brykiety drzewne i granulowane suche odpady drzewne), ARGUS Flex Ceramic  (morka zrębka, wióry i kora drzewna), ARGUS Flex Straw (pocięta lub rozdrobiona słoma i miskant). Sprawność kotłów wynosi od 87 do 93% w zależności od rodzaju paliwa i jego wilgotności. Zakres temperatur: 95 – 135°C.

ARGUS Vertical – idealny do świeżych zrębków lub roślin energetycznych o wysokiej zawartości wilgoci

ARGUS Vertical to linia wysokotemperaturowych kotłów  wodnych w zakresie mocy od 1,5 do 4 MW, z wymiennikiem spaliny-woda w układzie pionowym i ze zintegrowanym ekonomizerem. Prostokątna i przeciwprądowa konstrukcja rusztu i komory spalania jest idealna do mokrych zrębków o wilgotności 35–55% (liczonej w stosunku do całkowitej masy). Sprawność kotłów wynosi od 89 do 91% w zależności od rodzaju paliwa i jego wilgotności. Zakres temperatur: 115 – 180°C.

Zamówienia specjalne umożliwiają projekt i dostawę kotłów o mocy do 30 MW.

Zobacz jak działa instalacja kotłów ARGUS w przemyśle drzewnym

Duża moc, duże możliwości konfiguracji instalacji

Zalety kotłów na biomasę Justsen ARGUS 

 • wysoka sprawność – do 93%
 • zakres temperatur od 95 do 180°C
 • ciśnienie robocze od 4 d0 16 bar
 • zaprojektowane, wyprodukowane i przetestowane zgodnie z PED 2014/68/EU (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady o urządzeniach ciśnieniowych)
 • chłodzony wodą ruchomy ruszt schodkowy
 • wymiennik zaizolowany od zewnątrz wełną termoodporną zabezpieczoną panelami powlekanymi z blachy stalowej standardowo w kolorze czerwonym (kolor paneli może być dobrany indywidualnie)
 • standardowo kotły wyposażone są w podgrzewanie powietrza do spalania, czyszczenie sprężonego powietrza do rur kotła, wzmocnienia ze stali nierdzewnej w strefie zapłonu i płytki ceramiczne.
 • 2 poziome przewody spalinowe (ARGUS Flex), 3 pionowe przewody spalinowe (ARGUS Vertical)
 • ekonomizer: wbudowany 2-przebiegowy (opcjonalnie dla ARGUS Flex), wbudowany z wewnętrznym bypassem (ARGUS Vertical)
 • system usuwania popiołu w celu usunięcia opadania rusztu (opcjonalnie)
 • możliwość zdalnego sterowania procesem spalania przez internet

Kotły ARGUS produkowane są przez duńskie przedsiębiorstwo Justsen Energiteknik A/S.

Zainteresowany? Więcej informacji o produkcie:

+48 52 348 40 57